سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم 99

آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل از ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی جامانده‌اند، بهمن ماه فرصتی دوباره دارند تا نسبت به ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد قم اقدام نمایند. این افراد برای از دست ندادن این فرصت خود بایستی از زمان و نحوه ثبت نام اطلاع کافی داشته باشند، تا بتوانند در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام برسانند. مطالعه این مقاله به داوطلبان علاقه‌مند به ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم در بهمن 99 کمک شایانی می‌کند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانیدثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

منبع: ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم 99

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم | ورودی بهمن 99

همه ساله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد در نیمسال دوم تحصیلی از اواخر آبان ماه شروع می‌شود. اگر در بهمن ماه 99 هم بنا باشد، ثبت نام مانند سال‌های قبل باشد، باید در روزهای پایانی آبان ماه سال 99 برگزار شود. با این حال علاقه مندان نباید به این زمان اطمینان کنند، چرا که ممکن است، زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم دستخوش تغییراتی شود. بنابراین لازم است داوطلبان از طریق سایت دانشگاه آزاد پیگیر این مسئله باشند.

بخوانیدشرایط ثبت نام بدون کنکور آزاد 99

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد قم | بهمن 99

هریک از دانشگاه‌های آزاد استان قم در کلیه گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می‌دهند. مهم ترین رشته های بدون کنکور در هر گروه آزمایشی در جدول زیر آمده است. داوطلبان گروه تجربی باید بدانند که نه تنها دانشگاه های آزاد قم، بلکه در هیچکدام از دانشگاه های آزاد کشور رشته های پزشکی و پیراپزشکی به صورت بدون کنکور ارائه نمی‌شود و پذیرش آنها تنها با کنکور امکان پذیر است. داوطلبان برای ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم می‌توانند از جدول زیر استفاده کنند.

گروه آزمایشی

 

 

لیست رشته های بدون کنکور آزاد قم
ریاضی مهندسی کامپیوتر مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی پزشکی فیزیک
تجربی زیست گیاهی زیست جانوری گیاه پزشکی میکروبیولوژی زیست شناسی سلولی و مولکولی
انسانی مدیریت روانشناسی علوم تربیتی حقوق حسابداری
هنر ادبیات نمایشی نقاشی ارتباط تصویری

زبان زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی


به محض انتشار اعلامیه ای مبنی بر شروع زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد که به احتمال زیاد در اواخر آبان ماه است، داوطلبان می‌توانند به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند و دفترچه انتخاب رشته ی بدون کنکور را دانلود کنند. داوطلبین با مطالعه این دفترچه می‌توانند به لیست دقیق دانشگاه های آزاد استان قم و رشته های بدون کنکور هرکدام دسترسی یابند.

بخوانیدرشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم | ورودی بهمن 99 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد در نیمسال دوم تحصیلی بر خلاف نیمسال اول ممکن است به صورت حضوری نیز برگزار گردد. اگر قرار باشد نحوه ثبت نام به مانند سال‌های پیش حضوری باشد، داوطلب باید مراحل زیر را طی کنند.

  • قبل از هر اقدامی لازم است، دفترچه  راهنمای انتخاب رشته ی بدون کنکور دانشگاه آزاد از سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.org دانلود شود، تا رشته‌های هریک از دانشگاه‌های آزاد استان قم به طور دقیق مشخص گردد.
  • پس از آن که دفترچه به دقت مطالعه شد و داوطلب در میان رشته ها و دانشگاه‌های آزاد قم انتخاب خود را نهایی کرد، بایستی مدارک خود را آماده نماید و به دانشگاه مورد نظر مراجعه نماید.مراحل تکمیلی ثبت نام در همان دانشگاه انجام می‌شود.

بخوانیدنحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد قم

  • دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایـان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و ریز نمرات آن الزامی است.
  • اصل و کپی شناسنامه
  • اصل و کپی کارت ملی
  • کارت پایان خدمت (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند)
  • 12 قطعه عکس به ابعاد 4×3

بخوانیدمدارک ثبت نام بدون کنکور آزاد

لیست دانشگاه‌های آزاد استان قم

شهر قم دارای یک واحد دانشگاهی آزاد است که رشته های زیادی را بدون کنکور ارائه می‌دهد.

  • دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

منبع: ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد قم 99